16 Haziran 2008 Pazartesi

^^Geç Oldu,Güç Oldu^^

*her şey 23 mayıs akşamı yürüyüşten dönerken şu uğursuz cümlemle başladı. İnsan kendi kendine nazar değebilirmiş öğrenmiş bulunuyoruz.
---Canım ben kendimi hiç hamile gibi hissedemiyorum. Sence hamile olmayabilir miyim?
---Saçmalama yahu o nerden çıktı şimdi?
--- E bende hiç belirti yok herkes mide bulantısı, baş dönmesi ögg lemeler falan yaşıyor. Bende tık yok yahu. Korkuyorum birde fırtına öncesi sessizlik midir nedir.(Ki hayatımda ne çok iyi gitmişse korkmuşumdur) hayır çok pis bir şey çıkmasında altından.
---Hayret bir şey sin canım. İnsanlar olmasın diye dua eder sende niye olmadı diye hayıflanıyorsun

*Şu yukarı da okuduğunuz bire bir cümlelerin gecesinde bendeniz çok şiddetli kasık ağrılarıyla uyandım. Ki öyle böyle değil ağzımı açıp eşimi bile uyandıramadım. İçim sökülüyor sandım. Lavaboya gittim geldim ağrıdan sızıdan döne döne uyuyakalmışım. Sabah zar zor işe gittim. Baktım olacak gibi değil izin aldığım gibi önce eve ardından doktorumuza. Tahliller ultra son derken sonuç. Kum döküyorsun. Haydiiiiii. Ben demiştim bu hamilelik belirtisi değil kum döküyorum:) Tedavide yok Git dört litre su iç. Tabi ki sonunda eşime haber verdim. Bizimki esti gürledi. Ne diye uyandırmazmışım her şey olup bitince mi aranır . Sen yarın doğuma da tek başına kalkar gidersinde ben doğurdum diye beni ararsınlar. Hayır garibim kendini dışlanmış mı hissetti ne? Hâlbuki ben gece endişelenmesin diye uyandırmadım. İşte erkek milletine iyilik yaramaz:)

*Günde 4 litre su hak getire ben su içemez oldum. Ağrılar bulantılar baş dönmeleri derken 26 mayıs akşamı ben dedim dayanamıyorum beni doktora götürün. Ailece gittiğimiz çok iyi ve güvendiğim pratisyen doktorun muayahanesine gittik. Adam hemen aldı ve utrasonla baktı. Doktorun yüzünden anladım zaten kötü bir şey olduğunu. Saymaya başladı kum, iltihap, bir böbrekte taş,idrar yollarında kanama ve ne yazık ki düşük tehlikesi!!! Yahu yeni başlamıştık daha ne oldu şimdi. İnsan nazar değerde bu kadar mı değer? Doktorumu sordu. Kendisinin de ortağı olduğu hastanedeki doktorun adını verdim. Hatta şikayet ettim. Madem böyle bir tehlike ver neden bana söylemez nasıl doktorla çalışıyorsunuz diye. Oda bazı sebepler sundu beni ikna etti ve hastanesindeki diğer doktora yönlendirdi.

*Ertesi gün gittiğimiz doktor gayet ilgiliydi. Dış görünüşünden yaşından ve konuşmasından tecrübeli olduğu belliydi. Ultrasona aldı beni hemen eşimde geldi ve ilk kez bebeğin nokta halini ve o haldeki kalp atışını gördük. İlginç bir duyguydu. Ben ekrandan çok eşimin yüzüne baktım ve çok keyif aldım. Düşük tehlikesi olduğunu teyit etti ve 7 günlük raporla birlikte 2 ilaç verdi.

*Bu yedi günlük ürede ne ağrılar ne bulantılar atlattım artık anlatmayayım. 7 gün sonrası tekrar gittiğimizde bebek için tehlike kalmamıştı. Yapılan onlarca tahlillere göre de benim sağlığımda da bebek için risk taşıyacak herhangi bir risk yoktu. Ama ağrılarım devam ettiği için bevliye servisine sevk etti. Orda da tahliller ultrasın derken. İltihap kum ve idrar yolları kanamasının devam ettiğini öğrendik. Ama yine ilaç ya da tedavi yok. Bol su içilecek. 3 günde oradan rapor aldım. Haziranın 7 sinde işe başladım.

*Offff hastane raporu gibi oldu yahu. Hayır şimdi yoktum şu oldu bu oldu yazamadım desem ayy yine mi diyeceksiniz inandırıcı olmayacak. Ama böyle belgeleriyle ortaya koyunca ayy kızcağız haklıymış diyebilirsiniz gibi geldi de:)))))) şimdi daha iyi sayılırım. Sabah ve akşamki lavabo önü geberene kadar ögggglemeleri, banyo yaparken suyu görmeyeyim diye hiç gözümü açmadan yıkanacak kadar sudan uzaklaşmamı, en sevdiğim yemekleri bile yiyememeyi, baş ağrılarını, iş yerinde masa üzerlerinde sersefil uyumaları ve daha nicelerini saymasak iyi sayılabilirim. Ama yinede şükür çok şükür diyorum. Hepinizi takipteyim buraya yazmadım diye yoktum sanmayın. Sık sık yazmak istiyorum anlatacak çok şey var. Bahçe bensiz kaldı. Size gösterilecek neler vardı oysa.Hoş hala var ama fırsatı bir bulabilsem.

Çok uzun oldu. Şimdilik gideyim ben.Başıma bir şey gelmezse geleceğim ve yazacağım. Artık kısmet diyorum yapacak bir şey yok:))))) hepinizi öpüyorum canlarım.

15 yorum:

Tabiat Ana dedi ki...

geçmiş olsun berfıncim,
önemli olan sağlık elbette arada iyi haberlerini yazarsan meraklanmayız biz bebişi bekleriz:)
sevgiler...

Elçince dedi ki...

Canım geçmişler olsun .Kendine iyi bak,durduk yerde teorilerde üretme ,iyi düşün iyi olsun....sık uğra ama............doğuma giderkende eşini uyandır canım:))))

[»¤ вєи∂єиiz ¤«] dedi ki...

O kadarda MAŞALLAH dedik yaa,korkudan içim çekildi düşük diyceksin diye ALLAH KORUSUN.taş ve kum gibi hadiseler hamilelikte artıyor benimde safra kumu çıkmıştı ve sürekli istirfa ediyodum zehir olmuştu en güzel olucak sandığım dönem.:((
dikkat et aman suyunu içmeye çalış,dualarım ve kalbim seninle berfinim..

Adsız dedi ki...

canım cok geçmiş olsun...kendi kendine nazar değdirmişsin:))
bebişinle sen iyi olunda gerisi boşş...

berfin dedi ki...

TABİAT ana'm
çok teşekkür ederim.yazmaya çalışacam inşallah.öptüm

berfin dedi ki...

elçinim
iyi düşüneyimde halim buna izin vermiyor ki:)
valla elimde olsa buralardan hiç çıkmıcam ama ahhh ahhh.valla eğer doğum önceden planlanırsa haber veririm ama yok aniden gelirse atlayabilirim:)))))
öpüldün

berfin dedi ki...

bendenizim
allah korusun canım yaa. ama eşiğine geldik bende korktum ama bilirsin korkunun ecele faydası yok.artık rahat düşünüyorum.varsa kısmeti gelecek yoksa zaten ben birşey yapamam diyorum.suyu içmeye çalışyorum ama inan çok zorlanıyorum.geçecek inşallah canım bekliyorum:)cadıyı ve seni öperim.

berfin dedi ki...

nagişim öncelikle hoşgeldin tatlım
dediğin gibi kendi kendimize nazar ettik.
bu arada o çiçeğin adı barış çiçeği.eğer dallarını sarkıtmışsa suyunu kontrol et ve havadar bir yere koy.suyu çok seviyor.susuz kaldığı zaman direk dallarını sarkıtır.
bu arada blogun şifreli davetiye gönderisen okumak isterim
öpüldün

huysuz prenses dedi ki...

Maşallah diyelim de bundan sonra nazar değmesin. Çok geçmiş olsun.

Emre dedi ki...

KORKTUM YAV OKURKEN, ŞÜKÜR İYİSİN ŞİMDİ RABBİM YARDIMCIN OLSUN CANIM BENİM BU ZORLU SÜREÇTE, İYİ BAK KENDİNE SEN İYİ OLURSAN BEBEK ZATEN İYİDİR DİMİ:) ÖPTÜM ÇOK.

AYLİN YAPRAK dedi ki...

Canım geçmiş olsun,okurken yüreğimi ağzıma getirdin vallahi.İkiniz iyi olunda ögglemelrin de olsun yani.Çok öpüyorum seni,şu ögglemelerin geçtiğinde muhabbet çiçeği ile beraber bana uzansanız diyorum artık Berfin'cim,çok öpüyorum

berfin dedi ki...

huysuz prensesim
sen yinede de maşallah ama sorun sizde değil bende:)kendi kendine nazar değen benim:)))
öptüm

berfin dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
berfin dedi ki...

emrem
valla bende çok korktum ama eskiye göre iyiyim allaha şükür.biraz daha kendşme geldimmi tam süper olacak:)çok sağol canım
öptüm

berfin dedi ki...

aylinim
çok sağol canım.inşallah geçerde bende yavaş yavaş gezmelere başlarım canım.bende çok istiyorum ama sanırım biraz daha beklemek gerekecek:)
öptüm.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails