9 Ağustos 2008 Cumartesi

^^Yine Ben^^

Yine ben geldim ve ne iyi ettim:)) görüşmeyeli bir çok şey oldu bloglarda biliyorum ama aslında buraları bu kadar uzun süre bırakan tek ben değilim gördüğüm kadarıyla. Herkes bir yerlerde bir ıssızlık çökmüş buralara. Hep geldim ama elim hiç klavye ye uzanamadı bir türlü. kiminizle neşelendim kiminizle üzüldüm. Burdaki işim bitince tek tek kapınızı çalacağım.Beni merak eden msnden yada buradan ulaşmaya çalışan tüm arkadaşlarıma birde burdan teşekkür etmek istiyorum. Hepiniz sağolun var olun. daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi hamilelik biraz zor geçiyor. Şükürler olsun ki kötü birşey olmadı ama zaman zaman zor anlar yaşamadım değil. Böğürmelerim hala tam anlamıyla yakamı bırakmış değil. 17 haftanın 15 haftası şiddetli olmak üzere bol böğürmeli bol ağrılı günler geçirdim. Şu iki haftadır sanki biraz daha rahatlamış gibiyim. Yalnız yinede çok dikkatli olmam gerekiyor. Çünkü doktorumun dediğine göre eş aşağıdaymış. Ve en son bu salı yine şiddetli ağrıyla doktora gittiğimizde bizim bebeğin poposunun aşağıda olduğunu ve kasık ağrılarımın bu sebepten olabileceğini öğrendik:))))Bu arada cinsiyetini öğrendik. İlk günden beri kız olacak diye ortalarda dolaşan her planı buna göre yapan ben doktorun oğlan demesiyle ağlama modundan uzun süre çıkamadım. Tabiki öncelik sağlıklı olmasında ama nedense kendimi çok yanlış şartlandırmışım. tecrübesizlikten:))

Elçin'cimle konuşurken pat diye senin oğlun olacak deyivermişti. Kadın msnden bile anladı cinsiyetini ben karnımdan anlayamadım:)))))))Babamız ve ailemizin diğer üyeleri çok sevinçli.Herkes aman kızımız olsun süsler püsleriz sevmesi güzel olur diyerek beni kandırıyormuş. Erkek olduğunu duyan herkeste (babası dahil)
ayrı bir sevinç var. Hal böyle olunca ben kendimi daha bir kandırılmış ve yalnız hissediyorum:)))))

Pazar günü ve perşembe günü bebeğe ufak tefek eşya almaya başladık. Hepsi o kadar güzel ki. Mağazaya girince kendimi kaybediyorum. Hatta annem ve ablamla kavga bile ediyoruz. Ben anne şunuda alalım mı diyorum eee herşeyi sen aldın bize ne kaldı ki diye küsüyor:))) Bizim bebek şimdiden şanslı olacak sanırım:))

Ama en büyük problem baba ve teyze arasında. İkisi yarış ve kavga halindeler. Sürekli bir çekişme hali. Sebep mi? Teyze fenerbahçeli baba beşiktaşlı:)))) Biri sürekli fenerbahçe kıyafetleri alıyor diğeri beşiktaş:)) hayır o kadar ciddiye alıyorlar ki kavga edecekler diye korkuyorum:))
hayır kızacam ikisine de hiç biri giydiremeyecek o olcak:))) hiç centilmen değiller yahuuu:)))

Hormonlardan dolayı sanırım sürekli bir tembellik var üzerimde. o yüzden beni hoş görün. Gelmek için bende can atıyorum ama ruh halim izin vermiyor. bünye hala alışamadı sanırım:)) doğurana kadar da alışamıcak galiba:)))))) Şimidlik benden bu kadar. Hepinizi öpüyorum canleriimmmmm..

19 yorum:

[»¤ вєи∂єиiz ¤«] dedi ki...

tatlım güzel haberlerini aldığıma çok sevindim en önemlisi sağlıklı bir bebek olması tabiiki onu çok büyük bir sevgi bekliyor çok şanslı bir bebiş o..
öpüyorum çok

Gamzeli dedi ki...

seni gördüğüme çok sevindim canım, iyi haberlerinide almak ayrı bir sevinç verdi, bir daha bu kadar arayı uzatma sen ne güzel öğrenmişsin ben öğrenemedim , inşallah 1,5 hafta sonra doktora gideceğimde öğreneceğim, bizlerde hep kız dedik, bakalım bize ne diyecekler

bundan sonra iyi olursun nşallah doğum yapana kadar, ben biraz daha iyiyim

öpüyorum canım seni..

Aylin Yaprak dedi ki...

Berfin'cim iyi olmana sevindim,demek cinsyetide belli oldu miniğin:)Aynı psikolojiyi bende yaşamıştım erkek olduğunu öğrendiğimde,anlıyorum seni:)Bebek eşyalarına olan heyecanını ne güzel yansıtmışsın yazdıklarına,hissettim.Çok hoş gerçekten,hayırlı bir doğum olsun canım,kendine dikkat et,yorma kendini...

Tabiat Ana dedi ki...

berfinciğim,
önemli olan sağlıklı hayırlı bir evlad olsun cinsiyeti önemli değil:) hem belki ilerde birde kızınız olur :)
telaşınız ne güzel ne hoş telaştır şimdi.Haklısın bebekler hep böyle kısmetli oluyorlar ömrü boyunca devam etsin bu kısmeti inşallah.Sevgiler
güzel haberlere devam:)

Gökkuşağının Rengi dedi ki...

Tebrik ediyorum.Demek erkekmiş:))Allah sağlığından geri koymasın.Dikkat et kendine havalarda sıcak.Öpüyorum.

Elçince dedi ki...

ah o babalar yokmu kız olsun derler ama gizli gizli erkek olsun diyede dua ederler,erkek olduğunu öğrenincede bir göbek atmadıkları kalır...hayırlısı olsun

Mutluveumutlu dedi ki...

Uzun aradan sonra senden böyle güzel haberler almak ne güzeL Herşeyin yolunda gitmesine senin adına çok sevindim canım.
Elçin bloğunda " Berfincede kaynana adayıymış" yazmış. Bu cümleyi okuyunca önce bi düşündüm, sonra jeton düştü :)))Hayırsısı olsun tatlım.

berfin dedi ki...

bendenizim
bende seni gördüğüme sevindim.özlemişim hepinizi.inşallah bu çok sevgi onu şımartmaz:))
öptüm canım

berfin dedi ki...

gamzelim
bende seni gördüğüme sevindim canım.inşallah bu sefer öğrenirsiniz sizde.sağlıklı ve hayırlı olsunda kız da erkekte bir sanırım.hayırlı haberlerini bekliyorum.
öptüm..

berfin dedi ki...

aylincim,
o hayalkırıklığını anlaman hoşuma gitti:)))güzel dileklerin için teşekkürler.o bebek eşyası olayı ben bitirecek zaten hergün çarşıya gidip bir parça birşey almak istiyorum:))))

berfin dedi ki...

tabiat ana.,
belki ileride olur değil mi:;)))hayırlı olsunda canım aynı olduğuna eminim.dualrın ve iyi deileklerin için teşekkürler canım:)
öptüm

berfin dedi ki...

gökkuşağını rengi,
teşekkür ederim canım darısı tüm isteyenlere.evet sıcaklar çok kötü.allahtan çok ilerlemedi hamilelik.ama dikkat edyorum canım:)
öptüm

berfin dedi ki...

elçince,
haklısın valla.ama ben eşimin çok iyi bir kız babası olacağını düşündüğüm için istemiştim:)hayırlısı..bakalım artık benden de çok kötü bir kaynana olacak valla:))))
öptüm

berfin dedi ki...

mutlu,
çok teşekkür ederim canım benim.darısı isteyenlerin başına olsun.herşeyin hayırlısı canım sağlıkla olsunda.elçin bu yapar:)))
öptüm

Yıldız Yağmurları dedi ki...

Berfin'cim iyi olduğunu öğrendiğime sevindim ;) Zor günler elbet ama sonunda kucağına o minik bebeği alıp bakarken hepsine değidiğini göreceksin. Kolaylıklar dilerim..

gamzegamze dedi ki...

Hamilelikte herşeyin yolunda gitmesi en güzel haber.Sağlıklı olsun erkek olsun, benimde oğlum var.Erkek anesi olmak çok gurur verici :) Sağlıkla kucağına almanı diliyorum.

Muhabbet Çiçeği dedi ki...

Canım benim, ben biliyordum erkek olduğunu :)) Demiştin. Elçin dediğinde msnde toplu konuşuyorduk hatırlıyorum. Ben bilirim demişti. Hatta bende dedim ki Elçinnn benim ilerde bebeğimin cinsiyeti ne olur dersin diye :))
Canım hayırlısıyla doğurmak nasip etsin. Cinsiyetten önce sağlığı önemli. Sen ve bebek iyi olunca. Kız erkek farketmez.
Dikkat et kendine. Çok öpüyorum canım benim.

kakaolusevgi dedi ki...

Canım sıkıntılarının azalmasına çok mutlu oldum,tamamen de geçer inşaallah.
Bizim mert paşaya kanka geliyor bir tane daha desene.
Gör bak harika bir duygu.
Allahım seni de kurtarsın

Elçince dedi ki...

berfooooooo:))

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails