14 Şubat 2009 Cumartesi

yine biz yeni biz:)))


öncelikle yorum yazan tebriklerini yazan tüm arkadaşlarıma kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorumm..oğlumuzla kırkımız çıktıktan sonra birz daha rahatladk.bu günleri kolay atlatmada yardımcılarım hayat kurtarcılarım ablam ve anneme ne kadar dua etsem azdır..nerden başlasam ne anlatsam şaşırıyorumm.ama tahmin edebileceğiniz gibi oğluma ve oğlumlu hayata lışmaya çalışıyorum.kendimede şaşarak atabii.uykuya olan düşkünlüğümü düşünecek olacak olursam kendime şaşamakta hakılıyım diyorum.yağızın en ufacık bir iniltisine kalkar oldum.sanırım içgüdüsel bir mevzu bu..yağız son doktor kontrolünde iyi çıktı.kilo ve boy artışı iyi bulundu.hatta mamaya bile gerek olmyabilir dedi doktor ama alıştıysa durmazı da ekledi.mama olarak milupanın aptamiilini kullanıyorum.en önemlisi biberon mvzuu.çeşitli markalarda aldığım biberonların hiç birini kullanamadım.nuk marka cam bibeondan ise çok memnun kaldım..ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiyemdir.birde humananın kimyonlu rezene çayını tvsiye ederim.her bebek sevmiyormuş ama allahtan yağız memnun kaldı..hem gazını gidermede yardımcı oluyor hemde uykuya geçişini..

yağızın burun tkanıklığı var..uzun zamandan beri sürüyor.bir türlü geçiremedik.ilk verdiği damla işe yaramadı.şimdi ise deniz tuzlu bir damla kullanıyoruz.ayrıca buhar makinesi aldk odaya..ayrıca doğuştan bu yana göz kıntısı ve iltihaplı çapak oluyor.onun içinde ikinci ilaca başladık bu daha iyi gibi.kırk banyosundan sonra yağızın yüzünde kırmızı kırmızı isilik vari şeyler çıktı.ama yüzünün heryerin dağıld.onun için ne yapacağımı bilmiyorum.önerisi lan varsa beklerim...yağızdan haberler şimdilik bu kadar.. beni soracak olursanız yağız için yaşar vaziyetteyim hr anne gibi.bugünlerde duyuyormu görüyormu derdine düştüm..her ne kadar etraftakiler şimdi çok erken desede ben çok korkuyorum..ışığa karşı duyarlı.ışığa bakınca güneşe tutunca gözlerini kapıyor.ayrıca etraftaki sesleri dinliyor gibi ama ben yinede tatmin olamıyorum.doktora işitme testi yaptırmak istiyorum dedim bana gerek yok ama sen bilirsin dedi..içim rahat etsin diye tüm aileyi karşıma alıp işitme testi yaptırcam bu hafta..ne yapayım çok korkuyorum..

şimdilik bu kadar yazıyorum..yeni bebek sahibi olna tü arkadaşlarım allah analı büyütsün.ve lütfen sizde bebeğiniz de gördüğünüz şeyleri yazınki bilgilenelim..

hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.. ve en sulusundan öpüyorum

yağızın ilk günlerinden bir fotosunu ekliyorum siz teyzeleri için...

12 yorum:

Muhabbet Çiçeği dedi ki...

Canım benimm, Allah'ım esirgesin.Maşallah deyim. Çokt atlı bir bebeğin var. Canım yaa Allah analı babalı büyütmek nasip etsin. Endişelerin normal. İçin rahat etsin yaptır istediğin testleri. Benim henüz bebeğim yok ama ikiz yeğenlerimden dolayı bir hayli bilgi sahibi oldum zamanında :))
Öpüyorum canım seni ve Yağız bebeği.

Aylin Zeynep dedi ki...

Berfin maşallah nasıl tatlı bir bebek bu:)Bir sürü nazar boncuğu eklemek isterdim şimdi yorumuma:)İkinizi de çok çok öpüyorum

limon dedi ki...

Berfin'cim tekrardan hayırlı olsun..Ben de biberon olarak avent ten çok memnunum..Göz çapaklanmasına gelince doktorunuz mutlaka söylemiştir ama bende ekliyim..Ela doğduğu zamanda olmuştu..Bazı bebekler doğduklarında göz kanalları tam açılmamış olurmuş ve bu da çapaklanmaya neden olurmuş..Emzirirken filan göz pınarlarına serçe parmağınla hafif bastırarak masaj yap,böylece açılıyo..GErçi belkide bundan değildir ama söyliyim dedim..Eğer bundan değilse de anne süt damlatmak işe yarıyomuş diye duymuştum..

sufi dedi ki...

Sevgili yağız;
Hoşgeldin güzel bebek...Senin doğum gününü kaçırmış olmamızı bağışlarsın umarız.Sen en güzel gören , en güzel işiten, en güzel söyleyen, en güzel duyan bebek ol emi?Annene de söyle gereksiz endişelerle ve gereksiz vesveselerle kendi hayatına mutsuz çerçeveler çizmesin.Aslında annenin sütü sana yeter de artar bile ama "ya yetmiyorsa ya doymuyorsa" endişeleri var ya işte onlar sana ek mama vermelerine neden olmuş bence.Güzel annene ve sana kocaman öpücükler ve sevgiler. Sen bana torunlarım gibi TONTİNİ de istersen.

Tabiat Ana dedi ki...

küçük adam maşallah :)
allah ömrünü uzun bahtını açık etsin.Dört göz arasında büyüsün.
Sevgiler...

Muhabbet Çiçeğim dedi ki...

Canım blog adresimde küçük bir değişiklik yaptım. Bundan sonra blog adresim;
http://muhabbetcicegim.blogspot.com/

Sonuna sadece bir 'm' harfi geldi. Değiştirirsen sevinirim. Sevgiler.

Elçince dedi ki...

yok birşeyi turp gibi,maşallah maşallah:))

akçahan dedi ki...

Çok tatlı maşallah, güle güle büyütün. Benim en küçük prensesim de 8.5 aylık. En tatlı zahmet bu diyorum, ve kocaman öpüyorum bebişi.

sufi dedi ki...

Sevgili Yağız ve Annesi;
Nasılsınız,Kendinizi merak ettirmeyin bizlere.Sevgilerimizle dilek.

aquamarine dedi ki...

oyy maşşallahhh 41 kere o ne tatlılık öle yaa. allah analı babalı sağlıkla huzurla büyümeyi nasip etsin inş...
ama ben bişeye takıldım yaa o kafasındaki hiç olmamış onun siyah beyaz olanından yokmuydu :)))
öpüyorum bebişini ve seni cnm sevgiler...

banadair_berrin dedi ki...

berfın hayırlı olsun ..zaman nasıl gecmıs. masallah mınık fenerlımıze:)
allah analı babalı buyutsun..

berfin dedi ki...

muhabbet çiçeğim,
teşekkür ederim iyi dileklerin için..bende seni öptüm

aylinim
teşekkür ederim canım benim..nazar boncukalrı gönlünden geçniş ya oda yeter..öptüm

limonum
teşekkür ederim canım..herşeyi denedim inan.geçiyor ama yeniden tekrarlıyor.bir gözü birde burnu geçmiyor..artık zamana bıraktım.yapacak bir şey yok..seni ve güzel kızını öperim..

sufim
emin ol sana tontini diyecektir:)güzel dilkelerin için çok teşekkür ederim.ama inan endişerimde yanılmamışım.ama herşey iyi olacak umudum tükenmicek..öpüyorum seni

tabiat ana
sağolasın duaların için ayrıca teşekkür..öptüm..

elçinim
ufak şeyleri var ama o benim canımm.öptüm seni
akçahan evet haklısın..tatlı zahmet..iyi dileklerin için teşekkür seni ve yavrunu öperim..

sufim
çok ara verdik dimi:)

aquamarine
teşekkür ederim canım..o kafasındakinin siyah beyazıda var:)oğlumuz doğuştan beşiktaşlı hiç merak etme tatlım:)öptüm


berrinim
evet zaman çok hızlı geçti halada geçiyor..teşekkür ederim duaların için..öptüm seni


not:====ayrıca güzel yorumlarınıza bu kadar geç cevap verdiğim için özür dilerim..hepinizi sevgiyle kucaklarım..

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails