2 Nisan 2010 Cuma

KARDELENLER SOLMASIN, KIZLARIMIZ ÜNZİLE OLMASIN..

biliyorsunuz ablam van çaldıranda öğretmenlik yapıyor.  telefon görüşmelerimiz de oradaki hayatı, koşulları, kızların ve ya kadınların hallerini uzun uzun anlatıyor. durum bizim buradan gördüğümüzden çok farklı. dili dini ırkı ne olursa olsun çocuk dediğimiz zaman akan sular durur. hele ki kız çocukları..
bugünkü telefon kouşmamızda bana oradaki öğretmenlerin hazırladığı bir kampanyadan bahsetti. facebook ta paylaşabilirmisin dedi. paylaştım. ama oradan her hangi bir sonuç alacağımı sanmıyorum. blog aleminde neler başarıldı biliyorum . o yüzden doğru adres burası.

öncelikle kampanyadan bahsedeyim. öğretmenlerimiz kız çocuklarımızın okuması için kitap toplamaya karar vermişler. 1.sınıf ve 8.sınıf arası kız çocuklarının okuyabileceği kitaplar toplayacaklarmış. öğretmenler olarak başlamışlar kendi aralarında ama yeterli geleceğini sanmıyorum. daha çok yardıma ihtiyaçları var. elimizi uzatalım. ben bugün eve gidip yağız için hazırladığım tüm kitapları hazırlayacağım. kurdeleyle bağlayacağım ve koliye ilk ben koyacağım. o kolinin dolmasını dileyerek.

hadi arkadaşlar elinizi uzatın ve bu yazıyı blogunuzda yayınlayın. eğer varsa kıyıda köşede kitaplarınız lütfen bana gönderin. gönderim konusunda size yardımcı olacağım. eğer kargo parası vermek istemeyen olursa anlarım ben karşılarım. sorun değil. ups le şirket anlaşmamız var. eğer göndermek isteyen olursa çalıştığım şirket kodunu veririm çok ucuza mal olur.

***kampanya yı facebookta duyuran hocamız projeye dahil kendisi***
Uzun süredir geliştirdiğimiz bir Projemiz vardı, nihayet bugün bu proje resmi makamlarca Onaylandı.''Kardelenler Solmasın, Kızlarımız Ünzile Olmasın''Proje Kapsamında amacımız, bir erişkinin bir çocuğa bir kitap vermesi.Sizlerde bir kitapla projemize destek vermek ister misiniz? Kardelenlerimizin, birer Ünzile OLMASINI engellemek ister misiniz? Doğunun bu Ücra köşesinde, bir çocuğun karanlık bugünlerini, aydınlık yarınlara taşımak ister misiniz? Kardelenlerimizi soldurmayacağınıza tüm kalbimle inanarak, küçücük elleri açmış, kocaman yürekleriyle karları delmeye çalışan bu küçücük kızlarımıza ulaşmak istemez misiniz? Sonsuz sevgi ve selamlarımla .. .Egemen .....

Fatih Sultan Mehmet Kız YİBO

Çaldıran / VAN
 

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails