6 Ekim 2008 Pazartesi

^^NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN....^^

Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı.Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.
Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslebilecegi bir oyuk buldu.. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kisi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Branda nın
gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah'a dua edebilirdi yalnızca. Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı.
"Allahım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildigin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et."
Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler.İçlerinden biri "Aranızda lens kaybeden var mi?" diye bağırdı.
Brenda'nın sonradan ögrendigine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavasça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmisti.
Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek, karıncanın üzerindeki baloncuğa bunları yazacaktı:
"Allahım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar agır. Ama istedigin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım..."

"BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM" demeyin.....

8 yorum:

sufi dedi ki...

Duaların gücü asla yadsınamaz.Ellerine sağlık mesajın çok güzel.Sevgilerimizle.

Gökkuşağının Rengi dedi ki...

Yüreğine sağlık canım.

Tabiat Ana dedi ki...

çok güzel ..

Elçince dedi ki...

çok beğendim..sağol tatlım sanada iyi taşımalar..yüklüsün malum..

margo dedi ki...

çok güzel bir yazı olmuş gerçekten.. paylaştığın için teşekkür ederim.

Tijen dedi ki...

Kim bilebilir neyi neden yaşadığımızı.

ferkul dedi ki...

evet
dualarımızda, Allahım, bana taşıyabileceğim kadar yük ver demeliyiz galiba

berfin dedi ki...

sufi
bencede duaların gücü yadısınamaz.bendende sevgiler size

gökkuşağı
seninde yüreğine sağlık canım

tabiat ana
beğenmene sevindim

elçince
senin sayende hamile olduğumu hiç unutamadım:)

margo
rica ederim beğenmene sevindim

tijen
ne kadar doğru söylemişsin.

ferkul
en güzel dua bu olsa gerek

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails