26 Aralık 2009 Cumartesi

kısa kısa

uzun zaman oldu yazmayalı..kısa kısa haberler geçelim

* uzun zamandır rahatsızdım..yağız hasta ben hasta..bu kış iyi gelmedi bize..1 ay grip öksürük derken gittiğim doktor ankisiyete ve depresyon teşhisi koydu:)) dahiliye kalp doktoru şu doktoru derken sonunda kendimi inandırdım evet herşey stresten olabiliyor..kalp te strese bağlı ritm bozukluğu + doğuşatn gelen kalp kapakçığı eğriliği:)) midede strese bağlı gastrit.. beyinde strese bağlı ankisiyete:))) ulen bütün organlarıma savaş açmış şu stres:)) öldürmeli seni.

* izine de çıkınca tam paranoyak oldum çıktım..sağolsun annem hiç yalnız bırakmadı beni..her sabah kalkıp anne bu doktorlar valla bilmiyor.bak ben kalp krizi geçiriyorum..anne midem delinyor..bugün şu doktora gitmeliyim. diyerek annemide kendimden tiksindirdim:)) ilaçları kullanmaya başlayınca ve ne hikmetse yeniden işe başlayınca düzeldim..tabi bu arada tam 5 kilo kaybederek doğum öncesi halimden bile zayıf olmuşum:)) şimdi kızamayın bana ama kendimi son sürat yemeye verdim..zira yemek yemeyi unutmuş bünya açlık nedir bilmiyor...korkudan ne bulsam tıkıyorum ağzıma:((

* gelelim yağız efendiye..yılbaşı akşamı olcak doğum günümüz biliyorsunuz..yani bizde 2 heyecan var..babası nın isteiği üzerine kurban kesilecek yağız a..birde yine babasının isteği üzerine herkesin karşı çıkmasına rağmen davul zurna çaldıracakmış babası:))) görmemişin bir oğlu olmuş edasıyla..tabi biz o dakikalarda kendimizi eve kilitlemeyi falan düşünüyoruz..annem lerde kutlayacağımız için annem çok karşı..rezil edeceksiniz beni deyip duruyor.. ee haksız da sayılmaz..bu ne görmemişlik desekte bizimkini ikna edemiyoruz..

* yılbaşı olduğu için doğumgünü kimseyi davet edemiyoruz..herkes haklı..herkesin bir planı var..davetli listesi görümcem, küçük dayım, anne annem.. tabi davul sesini duyup gelecekleri saymıyoruz:))

* salı günü yağızı fotoğrafçıya götürüp fotoğraf çektirdik..bir yaş hediyesi..30 tl diye girdiğimiz fotocudan 150 tlyle çıktık:)) adamın doğal çektiği tüm fotoları buda olsun ayy buda kalsın diyerek aldık:))

*pastasının siparişinide verdik..modası geçmesine rağmen ben çok isteiğim için resimli pasta aldık..üzerinde noel baba kıyafetiyle yağız efendi var:))

*ben hala inanamıyorum..yağız bir yaşında oldu..kendi başına yürümeye başladı..ama hala yerden tutunmadan kalkamadığı için emeklemeye ağırlık veriyor..üstte 4 altta 3 dişi var..net olarak 4 diş var diğer 3 ü yeni patladı..hala sadece baba ve dede diyor.. dün öğleden sonrada nene ye başlamış sanırım anne ye geçiş yapması yakın:))

*şimdiden inatlığı belirgin ve karakteri şimdiden belli..hiçbir ekildekandıramıyorsun..kumandayı kurcaldağı için pilleri çıkarıyoruz.pilleri geri takana kadar ağlıyor.. istediği şeyi alana kadar inatlaşıyor..ayakta olan herkesin bacak arasından geçmek istiyor:)) çekyata sırtın dayalı oturuyorsan seni ittirerek arkandan geçmeye çalışıyor..en çok sevdiği oyun bu..çok pis ıssırıyor..her sabah benim uyandırma zilime benden önce kalkıp çığlık çığlığa ağlıyor..telefon gördüğünde kulağına koyuyor..her çalan telefona ve kapı ziline baba diye koşuyor..aklıma gelenler şimdilik bu kadar..

herkesi öptüm şimdiden iyi yıllar:))

10 yorum:

TAZE NANE dedi ki...

Çok geçmiş olsun size.
Yağıza maşallah diyorum.
Sevgiler.

Eylem dedi ki...

merhaba bana sirkeyi bulaşık makinasının neresine koyacagını sormuşsun.elma sirkesini bulaşık makinasının parlatıcı koydugun bölüme koyacaksınız.deterjan bölümüne degil.

Pnarist dedi ki...

Oy oy oy kurban olurum ben ona :)
Allah sağlıkla huzurla birlikte büyütsün onu inşallah.
Sana da çok geçmiş olsun Berfincim bir an önce iyileşmen dileğiyle.

berfin dedi ki...

taze nane,
çok teşekkür ederim...

berfin dedi ki...

eylem,
çok teşekkür ederim cevap verdiğin için bişey daha sorsam kızmazsın değil mi:))) yine normal deterjanımızı koyacağız değil mi:)) çok aptalca sorular soruyorum bilyorum ama kusura bakma..

berfin dedi ki...

pnarist,
:)) çok teşekkür ederim..inşallah geçer bir an önce..sanırım ben doum sonrası depresyona yeni girdim:))) bu arada ekledim sizleri:))

Muhabbet Çiçeğim dedi ki...

CAnım benim, çok geçmiş olsun. Stres yapma güzelim kendine. Yağıza nice doğumgünleri diliyorum hepberaber. Yeni yıl hepinize mutluluk, sağlık, huzur getirsin.
Maşallah diyelim Yağızımızada. Öptüm kocaman arkadaşım.

Elçince dedi ki...

canım geçmiş olsun,yağız 1 yaşında mı oldu günler ne çabuk akıp gidiyor:)çocukların hepsi inat hiç sorma...benim oğluş 9 yaşında en çok benimle inatlaşıyorrr:))size nice nice sağlıklı uzun yıllar diliyorum kendi gibi bahtıda güzel olsun...

Lacin dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Berrin'deniz' dedi ki...

ne kadar uzun zaman olmuş..en son bebişin yeni doğduğu yada dogacagı zamanını hatırlıyorum :)
masallah ya, :)
sımdıden yenı yılınız ve yenı yasınız hatta ilk yaşınız kutlu osun :)
davul zurna harıka bir fikir ;)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails