26 Mart 2010 Cuma

sitildirektörü aracılığıyla okulumuza tuvalet kampanyası

canlar sevgili stildirektörü bir kampanyayı duyuruyor. sizden ricam sitelerinizde duyurmanız ve bir katkı sağlamanız. yazıyı olduğu gibi aktardım. lütfen sizde bir el atın"Bir arkadaşım güzel bir projeye katkıda bulunmamı rica etti, seve seve kabul ettim.

Benim de sizlerden ricam blogunuzun konsepti dışında olsa bile paylaşırsanız çorbada hepimizin tuzu olur.

Blogu olmayan okurlarımdan ricam e-posta olarak paylaşmaları.

Bu sayede kocaman bir yürek olsak hoş olmaz mı?

Tuvaleti olmayan okullara tuvalet yapılacak malzemeleri temin edecek gönüllüler bulan Okulumuza Tuvalet diye bir site var.

Aşağıdaki mesela en acil tuvalet bekleyen okul.

Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim.göreve başlayalı henüz 5 ay oldu.Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle. Öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.


Ülkemizin içler acısı durumu!
Hele ki; melek kalpli öğretmen; "temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. " Bu açıklamayı yapmak zorunda kalmamalıydı :(

Desteğinizi bekliyoruz arkadaşlar....

( sitldirektörünün blogundan alıntıdır)

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails